img3
img4
 

رویدادهای داخلی

28

براساس اين مصوبه، رگولاتوري در باندهاي فركانسي ۲۳۰۰، ۲۶۰۰ و ۳۵۰۰ مگاهرتز، به متقاضيان، باند فركانسي براي استفاده به روش TDD واگذار مي‌كند و اين واگذاري به دليل محدوديت در باندهاي فركانسي در دسترس، از طريق مزايده انجام مي‌شود. همچنين براي بهره‌برداري بهينه از فركانس، دريافت‌كننده بايستي به ديگران خدمات ارائه كند.

در باند فركانسي ۲۳۰۰ مگاهرتز، سهم غالب در اختيار مجموعه‌اي متشكل از حداقل ۳ دارنده پروانه FCP و يا FTTX  خواهد بود، علاوه بر آن دارندگان پروانه تلفن همراه نيز مي‌توانند به نحوي در پروانه سهم داشته باشند كه غالب نباشند.

در باند فركانسي ۲۶۰۰ مگاهرتز شرايط متفاوت بوده و اولويت با دارندگان پروانه تلفن همراه و بي‌سيم ثابت (وايمكس سابق) خواهد بود و البته دارندگان پروانه FCP و FTTX نيز با شرايطي امكان مشاركت در پروانه را خواهند داشت: در باند ۳۵۰۰ مگاهرتز همه دارندگان پروانه مي‌توانند متقاضي دريافت پروانه بوده و در آن سهيم باشند.

دارنده پروانه در هر يك از باندهاي فركانسي ۲۳۰۰، ۲۶۰۰ و ۳۵۰۰ مگاهرتز بايد تمامي ظرفيت شبكه موضوع پروانه خود را به صورت عمده‌فروشي و براساس شرايط رقابتي عادلانه و اصل عدم تبعيض در اختيار ساير دارندگان پروانه FCP، MVNO، Servco، اپراتورهاي تلفن همراه و وايمكس قرار دهد.

بر اين اساس تمامي اپراتورهاي مجاز با رعايت شرايط مندرج در پروانه خود، از خدمات عمده‌فروشي دارنده پروانه استفاده خواهند كرد و البته براي استفاده اپراتورهاي تلفن همراه از ظرفيت عمده‌فروشي دارنده پروانه، سقف تعيين شده است.

فراخوان شرايط و مستندات لازم براي برگزاري مزايده به زودي از سوي رگولاتوري منتشر مي‌شود.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت